...poznajmy tajemnicę szczoteczek sonicznych!

źródło: hellodent.pl

Czy wiecie, że soniczna szczoteczka do zębów wcale nie jest taką nowością jakby się wydawało? Amerykański (bo jakiż by inny?) naukowiec - Robert Bock, przyczynił się do rozpowszechnienia tego typu szczoteczek już na początku lat dziewięćdziesiątych, a sam produkt zaczęto traktować jak istotny element wyposażenia toaletki. Na skalę światową zaczęto produkować je w '92 roku, mniej więcej wtedy przyszłam na świat. 

Nie znam powodów, dla których szczoteczki soniczne potrzebowały tak wiele czasu, by opanować serca, czy raczej jamy ustne Polaków. Głośno zaczęło o nich być dość niedawno, a i tak wielu naszych rodaków nadal nie wie, że zęby można myć łatwiej i efektywniej! 

źródło: hellodent.pl

Temat elektrycznych szczoteczek do zębów ogarnia trochę więcej osób, ale ze względu na liczby, warto zgłębić też temat sonicznych urządzeń. Elektryki zapewniają mniej więcej 5600 ruchów ...no w zrywach do blisko 9000 ruchów oscylacyjnych. Soniki emitują fale dźwiękowe, zaś te wprawiają włosie szczoteczki w ruch. Częstotliwość takich drgań może być zaskakująca - od 31 000 do nawet 96 000 ruchów pulsacyjnych!


Brzmi intrygująco?


Przy tak dużej częstotliwości drgań można lepiej doczyścić zęby, a specjalistycznie wykonane włosie pomoże zachować precyzję podczas mycia. Zapobiega to powstawaniu kamienia nazębnego i próchnicy, której przecież nikt nie chce zapraszać do siebie! Zmniejsza też prawdopodobieństwo wystąpienia stanów zapalnych dziąseł. Szczoteczki soniczne charakteryzują się również możliwością wyboru trybu pracy, dzięki czemu wybór szybkości i intensywności drgań należy do nas. Można dostosować swoją szczoteczkę indywidualnie do siebie i do stanu swoich dziąseł ...psst tryb masażu dla poprawy kondycji dziąseł przeważnie też występuje wśród kilku innych trybów.


Jak myć zęby szczoteczką soniczną? 


To urządzenie ułatwia nam mycie zębów do tego stopnia, że wystarczy zmoczyć główkę, wycisnąć na nią pastę, ustawić włosie pod kątem 45° do zębów i włączyć. Przesuwanie szczoteczką wzdłuż dziąseł wystarczy, ale na tym etapie higienizacji można włączyć też delikatne okrężne ruchy ręką, jak przy zwykłym szczotkowaniu ...można, ale nie trzeba. 





źródło: hellodent.pl


Rodziców powinien ucieszyć fakt, że takie ułatwiacze mycia zębów istnieją też w wersji dla najmłodszych. Tylko bez obaw, te dla maluszków są dostosowane zarówno wielkością, jak i intensywnością drgań do wieku dziecka. Istnieje nawet podział całej tej gamy szczoteczek dla dzieci na bardziej sprecyzowane grupy, czyli na produkty dla mniejszych berbeci niż trzylatki, dla większych dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat i dla rozrabiaków, które są już w wieku od 4 do 10 lat. 



źródło: hellodent.pl 



A jak namówić dziecko na mycie zębów?
Mam dobrą wiadomość ...można ulepszyć produkt w taki sposób, by dla dziecka wydawał się bardziej atrakcyjny, co z pewnością przełoży się na łatwiejsze zagonienie dziecka do mycia zębów! A może nawet nie będzie trzeba więcej namawiać malucha do dbania o uzębienie? 

Szczoteczka soniczna dla dzieci ze sklepu HelloDent może zostać spersonalizowana pod względem wyglądu. Poza tym, że można wybrać model posiadający timer z efektami świetlnymi, jest też możliwość użycia specjalnych naklejek do przyozdobienia rączki urządzenia!

Soniki lepiej dotrą do przestrzeni międzyzębowej, więc dziecięce mleczaki zachowają znacznie lepszy stan niż czyszczone od niechcenia ...chyba nie zaprzeczycie, że soniczna szczoteczka będzie znacznie ciekawszym rozwiązaniem dla dziecka niż szczoteczka manualna? A już szczególnie, gdy będzie spersonalizowana?